Информация за работна оферта АНАЛИЗАТОР ПАЗАРЕН РИСК, Дирекция „Анализ и контрол на риска”, гр. София, Информация за фирмата
Оферта Постоянна работа
Категория Банки/Кредитиране
Публикувано 07/01/2020
Изисквания
Завършено образование
Минимален опит По-малък от година
Кратко представяне

Дирекция: Анализ и контрол на риска

Длъжност: Анализатор Пазарен риск

Ref №: AKR/0730PR

Задължения и отговорности:

  • Следи ежедневно и месечно за спазване на лимитите по отношение изложеността на Банката към пазарен и ликвиден риск
  • Изготвя месечни анализи и доклади за динамиката и нивото на пазарен и ликвиден риск, на които е изложена Банката
  • Участва в разработването на правила, методи и системи свързани с измерването и управлението на пазарния и ликвидния риск
  • Изготвя регулярни доклади за необходимия капитал за пазарен и ликвиден риск съгласно регулаторните изисквания, както и според вътрешните оценъчни модели на Банката
  • Изготвя ad-hoc анализи в областта на пазарния и ликвидния риск

Изисквания към кандидатите:

  • Висше образование степен Бакалавър/Магистър или последна година студент, специалност Финанси, Икономикс, Статистика, Приложна математика или друга аналогична
  • Познания по отношение методите и концепциите за оценка на пазарен риск (в т.ч. Value-at-Risk модели, Expected Shortfall, дюрация и др.)
  • Много добри компютърни умения (познания по бази данни и умения за базово програмиране са предимство)
  • Аналитичност и прецизност в работата
  • Много добро ниво на ползване на английски език писмено и говоримо
  • Комуникативност, умения и нагласа за работа в екип
  • Способност за работа под напрежение и спазване на срокове

При интерес към позицията и желание за кандидатстване, очакваме да изпратите необходимите документи – автобиография с актуална снимка и мотивационно писмо до 30.07.2020 г.

Документите си можете да депозирате и лично в сградата на Fibank – София 1404, ул. “Московска” 3А.
За допълнителна информация можете да се свържете с Дирекция «Управление на Човешкия капитал», Отдел «Вътрешни консултанти», тел.02/9100 100.

Одобрените по документи кандидати ще получат обратна връзка и покана за интервю.

Ref.#: AKR/0730PR
★★★★★ АНАЛИЗАТОР ПАЗАРЕН РИСК, Дирекция „Анализ и контрол на риска”, гр. София, ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА АД

Месторабота София; Постоянна работа; Пълно работно време