Информация за работна оферта Мениджър „Сигурност на информацията“ Информация за фирмата
Оферта Постоянна работа
Категория Търговия, Продажби - Експерти и мениджъри
Публикувано 07/06/2020
Изисквания
Завършено образование
Минимален опит 8 години
Кратко представяне

I . Задължения и отговорности:
   - Отговаря за сигурността на информацията по отношение на конфиденциалност, цялостност и наличност в организацията и нейните чуждестранни офиси
   - Ръководи дейностите, свързани с постигане на високо ниво на мрежова и информационна сигурност в организацията
   - Участва в изготвянето на политиките и фирмените правила за сигурност на информацията в организацията
   - Отговаря и организира мерките за защита на интелектуалната собственост и информационните активи на дружеството, в областта на информационните и комуникационните технологии
   - Периодично изготвя доклади за състоянието на мрежовата и информационна сигурност в организацията и ги представя на ръководството
   - Координира и участва в обученията на служителите, свързани със сигурността на информацията в организацията
   - Организира проверки за актуалността на плановете за справяне с инцидентите и планове за действия в случай на аварии, природни бедствия или други форсмажорни обстоятелства
   - Незабавно уведомява ръководството за инцидентите, свързани със сигурността на информацията. При необходимост информира по надлежния ред държавните институции за възникналите в организацията инциденти по сигурността на информацията
   - Организира и провежда анализ на инцидентите с мрежовата и информационната сигурност за откриване на причините за тях и предприемане на подходящи мерки за отстраняването им, с цел намаляване на риска от възникването им и намаляване на загубите от тях
   - Организира и сътрудничи при провеждането на независими одити и проверки по сигурността на информацията в организацията
   - Ръководи и контролира цялостната дейност по внедряване на подходящи технически и технологични решения за сигурност на информацията в организацията
II. Изисквания за заемане на длъжността:
   - Образование: Висше техническо образование – минимална образователна степен „Бакалавър“
   - Професионален опит: минимум 5 години на подобна ръководна длъжност
   - Професионален опит в областта на информационните технологии – минимум 10 г.  и опит в областта на сигурността на информацията (кибер сигурност) или защита на личните данни се счита за предимство
   - Опит в изготвянето на регламентиращи документи – стратегии, политики, процедури и инструкции в областта на сигурността на информацията (кибер сигурност) или защита на личните данни е предимство
   - Опит в управлението на ИТ проекти като ръководител или участник в поне два ИТ проекта
   - Опит във внедряването на стандарт ISO 27001, участие поне в един проект по внедряване на Система за управление сигурността на информацията

Предпочитани умения

III. Специални познания и умения:
   - Oтлична компютърна грамотност – MS Office
   - Oтлично владеене на английски език
   - Познаване на действащото местно и европейско законодателство в областта на сигурността на информацията, киберсигурност и защита на личните данни
IV. Други изисквания:
   - Отлични технически умения и компетенции. Задълбочени познания или специализирано обучение по сигурност на информацията (кибер сигурност) или защита на личните данни
   - Сертификати в областта на информационните технологии и сигурност на информацията са предимство
   - Необходими личностни качества: Oтлични организационни, комуникационни и презентационни умения; Oткритост, честност, толерантност, дискретност, проактивност, инициативност, критичност, аналитични способности, умения за работа в екип, за поемане на отговорност, коректност, точност, оперативност, писмена култура, независима работа и способност за вземане на самостоятелни решения, приоритизиране на задачите, резултатна и ефективна работа под стрес и напрежение; способност за управление на времето; умения за водене на преговори, за предлагане на конкретни решения, за убеждаване и за овладяване на конфликтни ситуации, готовност за непрекъснато учене и развитие; Лоялност и мотивираност за постигане бизнес целите на организацията

    Ако смятате, че отговаряте на горепосочените изисквания и Хювефарма ЕООД е Вашето място за развитие, ще се радваме да обсъдим възможността да станете част от нашия екип.
Изпратете ни Вашата автобиография - европейски формат с актуална снимка и мотивационно писмо.

Ref.#: 092
★★★★★ Мениджър „Сигурност на информацията“, ХЮВЕФАРМА ЕООД

Месторабота София; Постоянна работа; Пълно работно време